Wyruszamy za tydzień. Odpowiadamy na Wasze pytania

Home / Podróże / Wyruszamy za tydzień. Odpowiadamy na Wasze pytania

Kilka słów o naszej podróży.

Przyszedł moment, żeby podzielić się z Wami kilkoma szczegółami dotyczącymi naszej wyprawy. Zasypujecie nas pytaniami, a my Wam teraz na nie odpowiadamy:

Skąd narodził się pomysł Waszej wyprawy?
Poznaliśmy się we Wrocławiu, zaraz po moim powrocie (Eweliny) z Norwegii, a Marco z Australii. Od razu zaczęliśmy odbierać na tych samych falach i wiedzieliśmy, że prędzej czy później nastąpi ten moment, kiedy spakujemy plecak i wyruszymy we wspólną podróż. Marco jest inicjatorem naszych podróży, także tych mniejszych. A mnie (Ewelinę) nie trzeba długo namawiać.
Nie przedłużono mi umowy w banku, w którym pracowałam we Włoszech, w zanadrzu mieliśmy już plan B, czyli podróż do Ameryki Południowej – inspiruje nas język hiszpański, kultura, ludzie i ich kuchnia oraz natura. Pamiętam, jak byłam małą dziewczynką i zawsze marzyło mi się zobaczyć, jak żyją Peruwianie bądź Argentyńczycy albo usłyszeć na żywo dźwięki muzyki latynoskiej. I chyba ciągle nie mogę w to uwierzyć, że to już za kilka dni…
IMG_20150925_170953
– Kiedy wylatujecie?
Od dzisiaj dokładnie za tydzień, 2 października 2015 roku. Ta data na pewno przejdzie do historii naszego związku.
– Skąd wylatujecie?
Z Pragi. Przesiadkę mamy we Frankfurcie nad Menem.
– Ile godzin będzie trwał lot?
Planowo 9h z Frankfurtu.
– Jaki jest Wasz pierwszy przystanek?
Dolatujemy do Fortalezy, w Brazylii i tam planujemy się zatrzymać na kilka dni. Chcielibyśmy odpocząć po odbytym locie i zaklimatyzować się w kraju, jednak nie jest jeszcze powiedziane, że plany nie ulegną zmianie i nie udamy się bezpośrednio w kierunku Jericoacoara Beach.
– Na jak długo lecicie?
Mamy bilet w jedną stronę, nie chcemy być ograniczeni czasowo. W podróży może wydarzyć się wszystko. Z Ameryki Południowej będziemy się przemieszczać do Ameryki Środkowej i Północnej. Być  może będziemy chcieli się zatrzymać w jakimś kraju trochę dłużej, nawet na kilka miesięcy.
– Ile kosztował Wasz lot?
Marco znalazł świetną ofertę, za ok. 330 euro. Ciekawe jest to, że lot z Frankfurtu był droższy.
– Gdzie będziecie spać?
Mamy ogromny sentyment do Couchsurfingu. W końcu dzięki temu portalowi się poznaliśmy. Nasza przygoda z Couchsurfingiem trwa już ponad 4 lata, dzięki niemu poznaliśmy dużo wspaniałych, ciekawych ludzi, którzy zawsze mają coś ciekawego do opowiedzenia.
Jeśli nie Couchsurfing, to hostele i plaże J.
– Czy Wasza podróż jest zaplanowana w całości?
Tak na dobrą sprawę niewiele zaplanowaliśmy. A właściwie nic. Docieramy do Fortalezy i zobaczymy, jakie pragnienia nami pokierują i gdzie.
Będziecie pracować?
Marco będzie pracował zdalnie jako programista (software development), ja (Ewelina) z certyfikatem TEFL i Teaching English Business będę szukać pracy w szkołach językowych i firmach.
Jakie kraje planujecie zobaczyć?
Pierwszym punktem na mapie jest Brazylia. Nie omieszkamy zwiedzić do Paragwaju, Argentyny, Peru, Kolumbii, Ekwadoru i wielu innych.
Czy zrobiliście szczepienia?
Tak, na WZW typu A, dur brzuszny i żółtą febrę. Jeśli macie okazję zrobić je zagranicą – korzystajcie! Są tańsze niż w Polsce. My robiliśmy we Włoszech.
– Macie ubezpieczenie?
Znaleźliśmy ciekawą opcję na World Nomads (kliknij), którą można wykupić nawet dzień przed wyjazdem i przedłużyć w każdym momencie.
– Bierzecie plecaki czy walizki na kółkach?
Oczywiście, że plecaki. Nie jesteśmy turystami a backpackerami. Plecak daje większy komfort podczas długiej wyprawy.

Jeśli macie więcej pytań, piszcie do nas na: contact@oneway2freedom.com , chętnie odpowiemy.

Bądźcie czujni, następny post: Co zabrać w podróż?

Related Posts
Jest 14 komentarzy
 • Asia

  Kibicuję z całych sił, wspieram ewentualną wiedzą przetartych szlaków w Ameryce Łacińskiej i czekam na niusy z drogi! pozdrawiam

  • OW2F
   OW2F

   Ah! Dziękujemy! Jesteśmy w kontakcie! 🙂
   Newsy już wkrótce, tylko tam wylądujmy! 😛

 • Katarzyna B. (Wapniaki Wdrodze)

  Powodzenia w podróży i poznawaniu się “od podszewki”! Będziemy śledzić Wasze postępy 😉

  • OW2F
   OW2F

   Dzięki wielkie 😉 Śledźcie, a my postaramy się dostarczyć niemałą dawkę wiedzy i energii!

 • Magdalena Nieścierowicz

  Super wyprawa, mam nadzieję, że relacja będzie długa i ciekawa. Powodzenia i szczęśliwej drogi życzę 🙂

  • OW2F
   OW2F

   Nie-Dziękujemy! Relacja będzie zawsze pełna z poszczególnych przystanków. Zapraszamy do częstszego zaglądania do nas. 🙂

 • łukasz kędzierski - podróże i fotografia

  Hej,
  nie napiszę nic odkrywczego: ale wam dobrze… trzymam kciuki za podróż, oby była dokładnie taka jak chcecie i abyście spotkali samych sympatycznych ludzi na swojej drodze.
  będę co jakiś czas zaglądał.
  pozdrawiam
  łukasz

  • OW2F
   OW2F

   Łukaszu, Wierzymy bardzo mocno, że poznamy fantastycznych ludzi. Nawet dzisiaj rano o tym rozmawialiśmy ;). Zaglądaj do nas-jasne! Zawsze jesteście mile widziani! 🙂

 • Marcin - NRWTrip

  Powodzenia i szerokości. Bardzo dobry pomysł z formą wpisu… tak trzymać!

  • OW2F
   OW2F

   Nie-Dziękujemy, Marcinie ;). Pomysł narodził z taką formą wpisu narodził się z setki zadawanych pytań: “gdzie, kiedy, dlaczego…?”, więc stwierdziliśmy, że tak będzie łatwiej opowiedzieć. 😉 Zaglądaj do nas czasem!

 • Ollie

  Też czasem się zastanawiamy, czy zamiast kilku wypadów w roku nie urwać się na dłużej, jednak czasem wykonywany zawód na to nie pozwala, no i kotów w podróż zabrać nie ma jak 🙁 Życzę powodzenia i ciekawych przygód! 🙂

  • OW2F
   OW2F

   Hej Ollie!
   Nie dziękujemy! Dzisiaj pierwszy tydzień w Ameryce Południowej. Wrażeń nie brakuje. Inny świat. Mimo wszystko czasem warto wyrwać się od codzienności i kotów. Pozdrawiamy!

 • bm

  Ciekawy kierunek , warty rozważenia , choć zero hiszpańskiego troche tonuje entuzjazm.
  pozdr
  bm
  ………………………………………
  https://bigmarkk.wordpress.com/

  • Ewelina&Marco
   Ewelina&Marco

   Ale dlaczego? Co stoi na przeszkodzie odwiedzenia nowego kierunku? To nie język jest barierą, a odwaga :). Jadąc do Brazylii, nawet słowa po portugalsku nie znaliśmy …a spędziliśmy tam 3 miesiące.

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY NA NASZ

INSTAGRAM

No images found!
Try some other hashtag or username