UROCZA PARNAÍBA. RAJSKA WIOSKA

Home / Projekty / Just Human Being / UROCZA PARNAÍBA. RAJSKA WIOSKA

To już druga odsłona naszego autorskiego projektu.

Historie dwóch młodych mężczyzn. Jeden mieszka ze swoją mamą i braćmi w uroczym miasteczku, drugi z kolegą w malutkim apartamencie w rybackiej wiosce.

RAVAN, PARNAÍBA (Brazil)

Urocza Parnaiba

Pracuje w agencji turystycznej, czyli najprościej mówiąc sprzedaje wycieczki. W jego domu spędziliśmy dwie noce. Poznaliśmy jego rodzinę: mamę, braci i kuzynów. Po raz kolejny mieliśmy okazję zobaczyć, jak żyje brazylijska rodzina, tym razem wieloosobowa. W domu Ravana co jakiś czas pojawiał się ktoś nowy, więc w pewnym momencie zgubiliśmy już rachubę, kto kim jest. Dlaczego podkreśliliśmy wieloosobowa rodzina? Są pieski, kurczaczki, kury, niczym mała farma. Przytulne miejsce na wzięcie oddechu. Po naszej przeprawie, standardowo pełnej przygód, mama Ravana zadbała o nas i przygotowała obiad – bardzo miło z jej strony. Ravan i jego rodzina to bardzo skromni ludzie, zarówno w zachowaniu, jak i sposobie życia. Marzeniem Ravana jest podróż dookoła Europy. W ostatnim czasie coraz intensywniej o tym myśli. I życzymy mu tego z całego serca. Nigdy nie wyjeżdżał ze swojego kraju, a więc może to być dla niego niczym odkrycie i zachłyśnięcie się nowym światem. Ravan stawia sobie cele – uczy się angielskiego, jest świadomy tego, że języki dają wiele możliwości. Ma zadatki na przewodnika, pokazał nam kilka ciekawych miejsc w okolicy Parnaiby, opowiadając anegdoty. Udało nam się też spotkać z jego nauczycielem angielskiego Leandro, z którym kontaktowaliśmy się dzięki Couchsurfingowi i ostatecznie okazało się, że właśnie zna naszego hosta. Wszyscy razem spędziliśmy świetny wieczór, wymieniając się doświadczeniami i nakręcając na kolejne tripy, w spokojnej uroczej Parnaibie, która diamentralnie się różni od poprzednich miast, które odwiedziliśmy, i które zabijały nas swoim tłokiem i hałasem.

Marzenia nic nie kosztują, czyż nie?

Motto Ravana
“Myślenie dużo i myślenie mało jest takim samym wysiłkiem. Myśl dużo!”

CEZAR, JERICOACOARA (Brazylia)

Rajska wioska

Przyznamy, że Cezar jest świetnym wyczilowanym gościem w bermudach, od którego bije dużo pozytywnej energii, i który doskonale wie, czego chce od życia. Kilka lat temu rzucił pracę w korporacji w São Paolo, skąd zresztą pochodzi. Wie, że podjął właściwą decyzję, dzięki której poczuł wolność. Uwolnił się od hałaśliwego, potężnego centrum biznesowego Ameryki Południowej. Wyjechał na rok do Europy. Zamieszkał w Dublinie, a przy okazji zwiedził też kilka europejskich miast. Ta podróż otworzyła mu oczy na świat i uświadomiła, jak bardzo trzeba korzystać z życia, i ile jest możliwości, żeby zrealizować marzenia. Obecnie mieszka w Jericoacoara – brazylijskim raju, gdzie na początku pracował w hostelu w ramach wolontariatu Work Away. Jeri go zatrzymała na dłużej, wynajął apartament i prowadzi spokojne, bezstresowe życie, nie licząc czasu (w końcu szczęśliwi czasu nie liczą). Obecnie z kolegą Fabio rozkręcają biznes z teleskopami – fajna sprawa, obserwowaliśmy księżyc i planety. Cezar w ciągu dnia relaksuje się na rajskich plażach i dba o formę. W jego domu poznaliśmy wspaniałych ludzi – Couchsurferów z różnych krajów. Pomimo tego, iż jego mieszkanie jest malutkie, jest ono otwarte dla wszystkich. Spaliśmy na cudnych hamakach, wieczorami wspólnie biesiadowaliśmy, racząc się przygotowanymi posiłkami i wymieniliśmy się naszymi podróżniczymi doświadczeniami. Cezar jest też świetnym słuchaczem, a tym samym pasjonatem Europy. Powoli zaczyna obmyślać swój plan działania i powrotu do europejskiego klimatu. Gdzie? Jeszcze nie wie. Trzymamy za niego kciuki i życzymy mu świetnych wrażeń.

A jakie jest jego zdanie na temat życia?

Motto Cezara

“Krzywe linie życia prowadzą nas do najbardziej nieprzewidywanych i najpiękniejszych ścieżek.”

Spodobał Ci się projekt i chciałbyś podzielić się swoimi wrażeniami? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej wyprawie? Napisz kilka słów w komentarzu.

Zajrzyj do nas na Facebooka i Instagram – codziennie nowa dawka newsów z wyprawy.

Related Posts

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY NA NASZ

INSTAGRAM

No images found!
Try some other hashtag or username