MOJA MAMA – MOIM PRZYJACIELEM!

Home / Projekty / Klub Polek Na Obczyźnie / MOJA MAMA – MOIM PRZYJACIELEM!

Wiem, że wielu z Was jest w stanie policzyć przyjaciół na palcach jednej dłoni, ja nie jestem pewna czy policzyłabym na dwóch. Może i to zabrzmi dziwnie, ale tak to prawda! Jestem jedynaczką, która ma wielu PRZYJACIÓŁ, ale od mojej „PIERWSZEJ PRZYJACIÓŁKI” nauczyłam się PRZYJAŹNI.

 Bez nich nie wyobrażam sobie swojego życia. To oni są moją motywacją, inspiracją i zawsze wesprą mnie dobrym słowem. Nie ma dnia, kiedy bym o nich nie myślała. Wiem, że mogę na nich liczyć o każdej porze dnia i nocy, i vice versa.

Dla mnie przyjaźń to uczucie do drugiego człowieka. Miłość niejedno ma imię, dlatego ja przyjaźnią nazywam miłość do drugiego człowieka bez względu na płeć, pochodzenie i inne cechy.

Moja pierwsza i jedyna w swoim rodzaju przyjaźń, o której mówię szczerze, otwarcie i z uśmiechem na twarzy to relacja z moją Mamą. Jeszcze kiedy przychodzimy na świat nie jesteśmy świadomi tego, jak będą układać się relacje z naszymi rodzicami. Przechodzimy różne etapy w życiu, są momenty beztroski, szczęścia, buntu…ale przychodzi i moment, kiedy doceniamy to, co otrzymaliśmy od drugiej osoby. Być może przychodzi i żal…Nie wiem, ponieważ ja tego nigdy nie doświadczyłam.

mama moim przyjacielem

Mając już te naście lat zawsze powtarzałam, że moim prawdziwym przyjacielem jest moja Mama. Zawsze byłam jej wdzięczna za to, co dla mnie robiła i w jaki sposób mnie wychowała. Jestem jej wdzięczna za każdy gest, każdą minutę spędzaną ze mną, inwestycję w moją edukację, troskę, ocieranie moich łez, motywację, wspieranie każdej mojej decyzji. Zawsze spieszyła mi z pomocą, kiedy byłam chora, miałam zły dzień w szkole, pracy, a nawet kiedy trzeba było leczyć mojego kaca albo zawody miłosne. Nie ma słów, które opisałyby jak bardzo doceniam to wszystko, co dla mnie zrobiła.

Pamiętam jeszcze czasy szkoły gimnazjalnej, kiedy mój dom był miejscem  naszych pogaduch – mojej Mamy i moich przyjaciół. Dom otwarty, pełen radości i rad dla bliskich mi osób. Nigdy tego nie zapomnę…

Nasze wspólne wypady do kina, shopping, wakacje, spacery, a nawet fitnessy – każda minuta spędzona razem wnosi tak wiele do mojego życia.  Rozstania zawsze źle znosimy…

Przyjaźń to wcale nie jest prosta sprawa – na przyjaźń trzeba sobie zapracować. Tego nie zbudujesz w jeden miesiąc ani rok…Przyjaźń jest niczym współpraca dwóch osób, bo przecież to nie działa tak, że jedno będzie dawać, a drugie będzie brać!

florencja

Podczas naszej 6-miesięcznej podróży dookoła Ameryki Południowej każdy moment i uśmiech dedykowałam mojemu najlepszemu przyjacielowi! Wiem, że moje marzenia to marzenia mojej Mamy, to Ona przeżywa je razem ze mną i zawsze dodaje mi powera w ich realizacji. To Ona wie, że każda podjęta przeze mnie decyzja to trafna decyzja, że z każdego doświadczenia wyciągnę wnioski na resztę życia. Jej słowa tak wiele dla mnie znaczą, to bezcenne drogowskazy, których nigdzie nie kupisz…ani nie dostaniesz za darmo.

…Są w Twoim życiu osoby, dla których PO PROSTU ZROBISZ WSZYSTKO!

Dziękuję Ci Mamuś! 🙂

——————————————
[EDIT] Beatka [*] 12.06.2016
Bo życie bez Mamy to już nie to samo …


Tekst powstał w ramach wiosennego projektu ‘PRZYJAŹŃ’  KLUBU POLEK NA OBCZYŹNIE .

logo KLUB kopia kopia-1

Related Posts
Komentarzy
  • Natalka

    Swietny i poruszający tekst! Jak zawsze. To co opisalas jest to czego tak bardzo brakuje w dzisiejszych czasach… przyjaźń z rodzicami. Wspaniała rzecz!

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY NA NASZ

INSTAGRAM

No images found!
Try some other hashtag or username