Gdzie można pracować w podróży?

Home / Podróże / Gdzie można pracować w podróży?

Zastanawiasz się jak oni to robią? Podróżują i nie pracują, i aż tak bardzo Cię inspirują?
Po pierwsze niepowiedziane, że nie pracują –  nie wszyscy chcą się dzielić swoim życiem prywatnym, a po drugie niektórzy podróżują z kilkoma dolarami w kieszeni i tak naprawdę niewiele im potrzeba do realizacji swoich marzeń.

Propozycji nie brakuje, wystarczą chęci i trochę kreatywności:

 1. Nauczyciel języka angielskiego – w wielu przypadkach nie musisz mieć certyfikatu, chociaż taki dokument jest świetnym rozwiązaniem i potwierdzeniem Twoich kompetencji. Najlepiej zrobić TESOL/TEFL Cerificate, który uznawany jest na całym świecie. Więcej dowiesz się na: https://www.teflcourse.net/ .
 2. Praca na polach namiotowych, w agroturystyce, pensjonatach, hotelach – na recepcji, w housekeeping’u czy też jako pomoc kuchenna bądź kelner.
 3. Praca na farmie ze zwierzątkami – właściciele w zamian zaoferują Ci zakwaterowanie i wyżywienie.
 4. Praca w hostelu – gdzie poznasz ludzi z całego świata podzielających tę samą pasję, co Ty. Praca w takim miejscu to sama przyjemność!
 5. Zbiory owoców  – to szczególnie sezonowa praca, ale są kraje, w których tego rodzaju pracy nigdy nie brakuje.
 6. Masażysta – jeśli nie masz doświadczenia w tym kierunku, nic straconego, nigdy nie jest za późno. Szkół nie brakuje, szczególnie w Azji.
 7. Barman – bary były, są i będą. A przygotowywania drinków nauczysz się za barem.
 8. Kelner/kelnerka w restauracji/kawiarni – nieważne, gdzie jesteś, przejrzyj listę lokalnych pubów, restauracji oraz kawiarni i udaj się na rozmowę z managerem z CV w ręku. Nawet jeśli nie masz świetnego zaplecza w tej branży, zawsze możesz podkoloryzować.
 9. Projektowanie stron internetowych – tego zawsze możesz się nauczyć, a ten zawód pozwoli Ci pracować z każdego miejsca na świecie.
 10. Nauka języków obcych (inny niż język angielski) – przecież nikt nie powiedział, że musi być to angielski. Ludzie coraz częściej chcą się uczyć języków niszowych, więc może to będziesz właśnie Ty?
 11. Wolontariat – nie brakuje organizacji, które pomogą Ci zrealizować Twoje marzenia. Wystarczy wygooglać w Internecie a projekty znajdą się same. Propozycji jest długa lista.
 12. Au Pair/Babysitter – wiele rodzin poszukuje młodych, ambitnych dziewczyn do pomocy przy wychowywaniu swoich pociech. Są również programy dotyczące wyjazdów jako au pair.
 13. Rezydent – praca absorbująca czasowo, jednakże ciekawa, ale wymagająca pełnej dysopozycyjności i cierpliwości do obsługi turnusów.
 14. Fotograf – jeśli to kochasz a Twoje zdjęcia są oryginalne i mają to coś, podziałaj z różnymi agencjami, wysyłając im swoje portfolio.
 15. Sprzedawca w sklepie z pamiątkami lub ubraniami – w wielu miejscach jest wymagany tylko język angielski, szczególnie w miejscach obleganych przez turystów.
 16. Praca na jachcie – czasami płacą, a czasami nie. Co nie zmienia faktu, że wrażenia są bezcenne. Kilka tygodni albo nawet miesięcy na morzu, możliwość zobaczenia najpiękniejszych wysp świata. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnione. Czego chcieć więcej!?
 17. Praca w informacji turystycznej – nie zawsze musisz znać lokalny język, ale wiadomo, że jest on mile widziany + angielski i inne języki obce oraz znajomość rejonu/regionu.
 18. Trener personalny/Instruktor sportowy – dyscyplin sportowych nie brakuje, a być może sport jest Twoją pasją, którą możesz zarazić innych?
 19. Nauczyciel tańca – zawsze i wszędzie, nawet na ulicy. Wejdź do pierwszej lepszej napotkanej szkoły tańca i pokaż, co potrafisz!
 20. Bloger – nie tylko opowiadający o podróżach.  Pomysłów jest naprawdę dużo! Zaraź czymś oryginalnym społeczeństwo i wykaż się kreatywnością.

  Jak sam widzisz, możliwości jest naprawdę wiele, tylko trzeba wiedzieć, gdzie szukać, a przede wszystkim nawiązywać jak najwięcej kontaktów w podróży!

  Powodzenia!

Related Posts
Jest 8 komentarzy
 • Ewa | Daleko niedaleko

  No prosze, niezły katalog propozycji. Każdy może wybrać coś dla siebie 🙂 Ja tylko dodam, że ten rezydent to nie do końca praca w podróży, bo tak naprawdę to jesteś mało elastyczna, masz mało wolnego czasu i musisz być zawsze dyspozycyjna siedząc przez cały sezon (a czasem i więcej sezonów) w jednym miejscu tak naprawdę. Co nie znaczy, że nie polecam – polecam jak najbardziej, bo praca fajna 🙂

  • Ewelina&Marco
   Ewelina&Marco

   Trudno nam się wypowiedzieć, bo nie doświadczyliśmy tej pracy, ale znamy z opowieści znajomych! My na pewno nie nadawalibyśmy się do tego. Jednak jeśli ktoś chciałby zatrzymać się na dłużej w jakimś kraju, to czemu nie? W sam raz! 🙂

 • Monia

  Projektowanie stron www rozszerzyłabym o programowanie w ogóle. Obserwuję tę branżę i doprawdy trudno mi wskazać inny zawód, który pozwalałby na pracę w każdym kraju na świecie, bez znajomości lokalnego języka. A ofert pracy zdalnej też jest cała masa. Można przykładowo mieszkać sobie gdzieś na Bali a pracować zdalnie dla amerykańskiej firmy 🙂

  • Ewelina&Marco
   Ewelina&Marco

   Monika, oczywiście. To jest to, czym zajmuje się Marco, czyli jest software developer. Ale nie wariowałabym aż tak, mówiąc, że pracę dostaniesz nawet bez znajomości języka lokalnego. Jest jednak kilka krajów, do których dostęp jest ograniczony i to nawet z dobrą znajomością j.angielskiego. Wiemy coś na ten temat. Marco pracuje w branży kilka lat. 🙂 Oczywiście jeśli mówimy o pracy zdalnej – tak,ale jest wiele projektów, gdzie np w jego przypadku od czasu do czasu trzeba pojawić się na testowaniu maszyn.

 • Monika

  W sumie mogłabym mieć pracę nr 1 – raz nawet krótko byłam wolontariuszem uczącym angielskiego – ale stwierdziłam, że trochę bez sensu jest wyjazd na wakacje i robienie tego samego co na co dzień 🙂

  • Ewelina&Marco
   Ewelina&Marco

   No tak! Odskocznia w podróży jest wskazana 🙂

 • Hanging around in Asia

  21 Nauczuciel/ka jogi 🙂 Tych pomysłów może być 1000, natomiast kluczem jest przedsiębiorczość i często też na przeszkodzie stoją wymogi formalne, np. wiza turystyczna.

  • Ewelina&Marco
   Ewelina&Marco

   Dokładnie, przedsiębiorczość=zaradność i też trochę kreatywności! No niestety nie wszystko jest takie proste, ale warto spróbować 🙂 i próbować!

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY NA NASZ

INSTAGRAM

No images found!
Try some other hashtag or username